Jaunumi

ASV sāk ražot lidmašīnas un automobiļa hibrīdu
ASV sāk ražot lidmašīnas un automobiļa hibrīdu

ASV sāk ražot lidmašīnas un automobiļa hibrīdu
 ASV sāk ražot neparastu transportlīdzekli – kompānijas "Terrafugia" lidmašīnas un automobiļa hibrīdu, kas ieguvis nosaukumu "Transition". Tā ir vieglā lidmašīna, kas var pārvērsties par parastu automobili, salokot spārnus, raksta "Daily Telegraph".

 

Aparāts ir saņēmis ASV Federālās civilās aviācijas pārvaldes (FAA) licenci, kaut arī drošības elementu dēļ ražotāji ir pārsnieguši vieglai lidmašīnai noteikto svara limitu. Tas ir ļoti svarīgi, jo vienkāršo vadītājiem lidošanas licences saņemšanu.

 


Divvietīgais "Transition" spēj attīstīt ātrumu līdz 185 kilometriem stundā un vest aptuveni 430 kilogramus smagu kravu. Kravas nodalījumā ir vieta slēpēm, makšķerēm un golfa nūjām, raksta "Daily Mail". Īpaši nervozu pasažieru nomierināšanai aparāts aprīkots ar izpletni.

 


Kā apgalvo ražotāji, jaunuma galvenā priekšrocība ir tā drošums. Sliktos laika apstākļos "Transition" nepakļaus cilvēku dzīvību briesmām un brauks pa ceļu.

Kompānija paziņojusi, ka 70 cilvēku, kuri vēlas iegādāties šo jaunumu, jau iemaksājuši 10 000 dolāru (5730 latu) drošības naudu.

 


Sagaidāms, ka transporta līdzekļa cena mazumtirdzniecībā būs 194 000 dolāru (111 000 latu). Tiem, kuri nevarēs atļauties šādu greznību, kompānija piedāvā transportlīdzekļa papīra modeli, kas pieejams par tikai četriem dolāriem.

"Transition" tirgū nav pirmais lidojošais automobilis. Pirmais lidojošais automobilis ar nosaukumu "Skycar" parādījās pārdošanā jau 2005.gadā. Tas gaisā attīsta ātrumu līdz 560 kilometriem stundā un strādā ar videi nekaitīgo spirtu. Vienīgajam šā aparāta eksemplāram ražotājs noteicis cenu – 3,5 miljoni dolāru.

 


Ārēji četrvietīgais transportlīdzeklis atgādina nākotnes lidaparātus no "Zvaigžņu kariem". Tas paceļas un nolaižas vertikāli, ar galonu spirta var nolidot aptuveni 34 kilometrus un, kā apgalvots katalogā, "tas ir tikpat drošs, pieņemams cenas ziņā un vienkārši vadāms kā automobilis".

Ražotāja interneta vietnē norādīts, ka šādu mašīnu var plaši izmantot komerciāliem un militāriem mērķiem, ugunsgrēku dzēšanā un patrulēšanā pie robežām, kā arī pazudušu cilvēku meklēšanā un ātrā pasta piegādē.

Piedāvājam noskatīties video ar šo transportlīdzekli darbībā. Spiediet peles klikšķi uz tālāk redzamā attēla, lai aktivizētu video straumējumu!

Informacija paņemta no DELFI portāla

02.07.2010
© 2023, SIA "RAAP". Все права защищены.
Hosted by web-design.lv